Комплексне впровадження

Граніт. Гранітні вироби

30 Травень 2016

 

     Граніт - найпоширеніша в континентальній земній корі гірська порода, що утворилась в результаті повільного охолодження та затвердіння на великій глибині магматичного розплаву. Окремим гранітним масивам найчастіше приписується то магматичне то метаморфічне, а той змішане походження. 

     За своїм складом граніти відносяться до полімінеральних порід , утвореними декількома мінералами. Серед них зустрічаються грубозернисті з діаметром зерен більше 5мм. середньозернисті з зернами від 5 до 2 мм. в поперечнику, дрібнозернисті з діаметром зерен менше 2мм. Останні є найбільш довговічними.

   Властивості граніту та гранітних виробів.

     1. Кращі сорти дрібнозернистого граніту починають виявляти перші ознаки руйнування більш ніж через 500 років експлуатації, тому його нерідко називають "вічним" каменем.

     2. Граніт відрізняється високою стійкістю до тертя, стиснення та стирання. Це дуже щільний та міцний природній камінь. Крім того можна досагти дзеркальної поліровки поверхні плити граніту.

     3. Стійкість гранітних виробів до впливу атмосферних явищ та кислот.

Граніт не змінює своїх властивостей протягом 300 циклів замерзання та відтаювання, тому є ідеальним натуральним каменем для зовнішньої обробки будівель. Граніт на відмінну від мармуру не вимагає додаткового захисту від механічних пощкоджень до кислотовмісних рідин.

     4. Граніт практично не вбирає вологу тому морозостійкість його висока.

     5. Екологічність гранітних виробів.

Природній радіаційний рівень відповідає першому класу будівельних матеріалів, тобто вони радіаційно безпечні і придатні для всіх видів будівництва без обмежень.

      6. Граніт відмінно поєднується з деревом, металом, керамікою та іншими матеріалами, які використовуються в сучасному будівнитві.