Комплексне впровадження

Художні роботи (нанесення портретів, написів, ікон, малюнків) (гравірування на пам'ятниках )

 Одним з найбільш важливих і відповідальних процесів при виготовленні надгробного пам'ятника є художні роботи, в ході яких на спеціально підготовлену поверхню каменю наносяться художні зображення, орнаментне обробка та необхідні написи. Від якості виконання цих робіт залежить зовнішній вигляд пам'ятника, його художня цінність і довговічність нанесеного зображення.

Найпоширенішим способом нанесення художніх зображень на поліровану поверхню є гравіювання по каменю.
Для її виконання зазвичай застосовують один з двох способів обробки: ручне гравіювання і  автоматизоване нанесення, при якому зображення, нанесене за допомогою верстата, доводиться гравером вручну до отримання остаточного результату.
 
У першому випадку гравірування портрета на камені виконується художником-гравером за допомогою ручного гравірувального інструменту. Така робота є найбільш витратною по вартості та тривалості виготовлення, але руки хорошого майстра створюють справжній витвір мистецтва, яке здатне не просто передати зображення з фотографії, а висловити певні почуття і відобразити особливості характеру померлої людини. У цьому випадку на майстра лягати велика моральна відповідальність, і тому подібну роботу можна довіряти тільки справжнім професіоналам, що мають великий досвід у виготовленні пам'ятників.
 
При другому способі гравіювання на камені проводиться з використанням спеціального верстата, який алмазним наконечником вибиває точну копію заздалегідь відсканованого в комп'ютер зображення. Результатом такої роботи є абсолютно точна копія портрета або малюнка, підготовленого за допомогою графічного редактора. 
 
В якості вихідного матеріалу для пам'ятника, на який буде нанесена гравірування, в більшості випадків підбирають сорти граніту, мають чорні тони або близькі до них. Відрізняючись однорідної дрібнозернистою структурою, такий камінь дозволяє домагатися більшого контрасту між полірованою поверхнею і шорсткими обробленими місцями, що робить зображення більш насиченим і чітким. Хороші результати при оформленні пам'ятників дає використання різних варіантів ритуальної символіки і оригінальних шрифтів для нанесення написів. Їх поєднання з добре виконаним зображенням дозволяє створювати неповторні унікальні вироби, які протягом багатьох років зможуть нагадувати людям про дорогому для них людину.
01
02
03
04
05
06
07
08
09
010
011
012
013
014
015
016
017
018
019
020
021
022
023
024
025
026
027
028
029
030
031
032
033
034